PCD100-265-B-2R420-200
PCD100-265-B-2R420-200 Amphenol Wilcoxon Sensing Technologies
PCD100.pdf
Hersteller: Amphenol Wilcoxon Sensing Technologies
Description: PROCESS CONTROL DISPLAY
Packaging: Box
Display Type: LED - Red Characters
Output Type: Relay (2)
Mounting Type: Panel Mount
Type: Process, Temperature Meter
Termination Style: Screw Terminal
Voltage - Supply: 85 ~ 265VAC
Measuring Range: 0 ~ 20mA, ±10VDC, -200°C ~ 1260°C
Ingress Protection: IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Display Characters - Height: 1.200" (30.48mm)
Number of Characters Per Row: 4
Part Status: Active
Measuring Type: Process, RTD, Thermocouple
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PCD100-265-B-2R420-200 Amphenol Wilcoxon Sensing Technologies
Description: PROCESS CONTROL DISPLAY, Packaging: Box, Display Type: LED - Red Characters, Output Type: Relay (2), Mounting Type: Panel Mount, Type: Process, Temperature Meter, Termination Style: Screw Terminal, Voltage - Supply: 85 ~ 265VAC, Measuring Range: 0 ~ 20mA, ±10VDC, -200°C ~ 1260°C, Ingress Protection: IP65 - Dust Tight, Water Resistant, Display Characters - Height: 1.200" (30.48mm), Number of Characters Per Row: 4, Part Status: Active, Measuring Type: Process, RTD, Thermocouple.