PCD200-265-B-420-240
PCD200-265-B-420-240 Amphenol Wilcoxon Sensing Technologies
PCD200.pdf
Hersteller: Amphenol Wilcoxon Sensing Technologies
Description: PROCESS CONTROL DISPLAY
Packaging: Box
Display Type: LED - Red Characters
Output Type: Analog
Mounting Type: Panel Mount
Type: Process Meter
Termination Style: Screw Terminal
Voltage - Supply: 85 ~ 265VAC
Measuring Range: 0 ~ 20mA, ±10VDC
Ingress Protection: IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Panel Cutout Dimensions: Rectangular - 92.00mm x 45.00mm
Display Characters - Height: 0.600" (15.20mm), 0.460" (11.68mm)
Number of Characters Per Row: 6, 6
Part Status: Active
Measuring Type: Process
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PCD200-265-B-420-240 Amphenol Wilcoxon Sensing Technologies
Description: PROCESS CONTROL DISPLAY, Packaging: Box, Display Type: LED - Red Characters, Output Type: Analog, Mounting Type: Panel Mount, Type: Process Meter, Termination Style: Screw Terminal, Voltage - Supply: 85 ~ 265VAC, Measuring Range: 0 ~ 20mA, ±10VDC, Ingress Protection: IP65 - Dust Tight, Water Resistant, Panel Cutout Dimensions: Rectangular - 92.00mm x 45.00mm, Display Characters - Height: 0.600" (15.20mm), 0.460" (11.68mm), Number of Characters Per Row: 6, 6, Part Status: Active, Measuring Type: Process.
Weitere Produktangebote PCD200-265-B-420-240
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PCD200-265-B-420-240 PCD200-265-B-420-240 Hersteller : Amphenol Wilcoxon PCD200_series_spec_99389A_1-3388665.pdf Digital Panel Meters Process Control Display