Produkte > AMPHENOL WILCOXON > PCD200-265-SB-4R420-240
PCD200-265-SB-4R420-240
PCD200-265-SB-4R420-240 Amphenol Wilcoxon
PCD200-series-spec-99389A-1.pdf
Hersteller: Amphenol Wilcoxon
Digital Panel Meters Process Control Display
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PCD200-265-SB-4R420-240 Amphenol Wilcoxon
Description: PROCESS CONTROL DISPLAY, Packaging: Box, Display Type: LED - Red Characters, Output Type: Analog, Relay (4), Mounting Type: Panel Mount, Type: Process Meter, Termination Style: Screw Terminal, Voltage - Supply: 85 ~ 265VAC, Measuring Range: 0 ~ 20mA, ±10VDC, Ingress Protection: IP65 - Dust Tight, Water Resistant, Panel Cutout Dimensions: Rectangular - 92.00mm x 45.00mm, Display Characters - Height: 0.600" (15.20mm), 0.460" (11.68mm), Number of Characters Per Row: 6, 6, Part Status: Active, Measuring Type: Process.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Box
Display Type: LED - Red Characters
Output Type: Analog, Relay (4)
Mounting Type: Panel Mount
Type: Process Meter
Termination Style: Screw Terminal
Voltage - Supply: 85 ~ 265VAC
Measuring Range: 0 ~ 20mA, ±10VDC
Ingress Protection: IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Panel Cutout Dimensions: Rectangular - 92.00mm x 45.00mm
Display Characters - Height: 0.600" (15.20mm), 0.460" (11.68mm)