PDAM240-14A-H
PDAM240-14A-H TT Electronics/Power Partners Inc.
PDAM240.pdf
Hersteller: TT Electronics/Power Partners Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 24V 160W
Power (Watts): 160W (240W Forced Air)
Features: DC Input Capable, PFC, Standby Output, Universal Input
Packaging: Box
Size / Dimension: 4.10" L x 2.05" W x 1.09" H (104.1mm x 52.1mm x 27.6mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Medical
Approval Agency: CB, CE, cURus
Efficiency: 93%
Voltage - Output 1: 24V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Standard Number: 60601-1; 60950-1; 62368-1
Current - Output 1: 10 A
auf Bestellung 12 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details PDAM240-14A-H TT Electronics/Power Partners Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 24V 160W, Power (Watts): 160W (240W Forced Air), Features: DC Input Capable, PFC, Standby Output, Universal Input, Packaging: Box, Size / Dimension: 4.10" L x 2.05" W x 1.09" H (104.1mm x 52.1mm x 27.6mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC, Type: Open Frame, Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Medical, Approval Agency: CB, CE, cURus, Efficiency: 93%, Voltage - Output 1: 24V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 4 kV, Standard Number: 60601-1; 60950-1; 62368-1, Current - Output 1: 10 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PDAM240-14A-H PDAM240-14A-H Hersteller : Power Partners / TT Electronics PDAM240-3194034.pdf Switching Power Supplies 240W/24V/10A MED & ITE AC/DC PCB