PDAM240-18A-H
PDAM240-18A-H TT Electronics/Power Partners Inc.
PDAM240.pdf
Hersteller: TT Electronics/Power Partners Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 48V 160W
Power (Watts): 160W (240W Forced Air)
Features: DC Input Capable, PFC, Standby Output, Universal Input
Packaging: Box
Size / Dimension: 4.10" L x 2.05" W x 1.09" H (104.1mm x 52.1mm x 27.6mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Medical
Approval Agency: CE, cURus
Efficiency: 93.5%
Voltage - Output 1: 48V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Standard Number: 60601-1; 60950-1
Current - Output 1: 5 A
auf Bestellung 23 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details PDAM240-18A-H TT Electronics/Power Partners Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 48V 160W, Power (Watts): 160W (240W Forced Air), Features: DC Input Capable, PFC, Standby Output, Universal Input, Packaging: Box, Size / Dimension: 4.10" L x 2.05" W x 1.09" H (104.1mm x 52.1mm x 27.6mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC, Type: Open Frame, Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Medical, Approval Agency: CE, cURus, Efficiency: 93.5%, Voltage - Output 1: 48V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 4 kV, Standard Number: 60601-1; 60950-1, Current - Output 1: 5 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PDAM240-18A-H PDAM240-18A-H Hersteller : Power Partners / TT Electronics PDAM240.pdf Switching Power Supplies 240W/48V/5A MED & ITE AC/DC PCB