PDAM500-14A
PDAM500-14A Power Partners / TT Electronics
PDAM500.pdf
Hersteller: Power Partners / TT Electronics
Power Supplies - Chassis Mount 500W/24V/20.8A MED & ITE AC/DC PCB
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PDAM500-14A Power Partners / TT Electronics
Description: AC/DC CONVERTER 24V 240W, Power (Watts): 240W (499W Forced Air), Features: PFC, Remote On/Off, Standby Output, Universal Input, Packaging: Box, Size / Dimension: 5.03" L x 3.00" W x 1.38" H (127.8mm x 76.2mm x 35.1mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC, Type: Open Frame, Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Medical, Approval Agency: CE, cURus, Efficiency: 92%, Voltage - Output 1: 24V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 4 kV, Standard Number: 60601-1; 60950-1; 62368-1, Current - Output 1: 20.8 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PDAM500-14A PDAM500-14A Hersteller : TT Electronics/Power Partners Inc. PDAM500.pdf Description: AC/DC CONVERTER 24V 240W
Power (Watts): 240W (499W Forced Air)
Features: PFC, Remote On/Off, Standby Output, Universal Input
Packaging: Box
Size / Dimension: 5.03" L x 3.00" W x 1.38" H (127.8mm x 76.2mm x 35.1mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Medical
Approval Agency: CE, cURus
Efficiency: 92%
Voltage - Output 1: 24V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Standard Number: 60601-1; 60950-1; 62368-1
Current - Output 1: 20.8 A