Produkte > CUI DEVICES > PDM1-S12-D24-S
PDM1-S12-D24-S
PDM1-S12-D24-S CUI DEVICES
pdm1-s.pdf
Hersteller: CUI DEVICES
Module DC-DC 12VIN 2-OUT 24V/-24V 0.021A/-0.021A 1W 5-Pin SIP Module
auf Bestellung 32 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 26
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PDM1-S12-D24-S CUI DEVICES
Description: DC DC CONVERTER +/-24V 1W, Features: SCP, Packaging: Tube, Package / Case: 6-SIP Module, 5 Leads, Size / Dimension: 0.77" L x 0.24" W x 0.37" H (19.5mm x 6.0mm x 9.3mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 13.2V, Approval Agency: EN, UL, Efficiency: 80%, Current - Output (Max): 21mA, 21mA, Voltage - Input (Min): 10.8V, Voltage - Output 1: 24V, Voltage - Output 2: -24V, Power (Watts): 1 W, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 1.5 kV, Standard Number: 55024; 55032 Class A; 60950-1.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PDM1-S12-D24-S PDM1-S12-D24-S Hersteller : CUI Inc. pdm1_s-1311551.pdf Isolated DC/DC Converters - Through Hole 10.8-13.2Vin +/-24V 1W +/-21A unreg SIP
auf Bestellung 46 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
PDM1-S12-D24-S PDM1-S12-D24-S Hersteller : Bel Power Solutions PDM1-S.pdf Description: DC DC CONVERTER +/-24V 1W
Features: SCP
Packaging: Tube
Package / Case: 6-SIP Module, 5 Leads
Size / Dimension: 0.77" L x 0.24" W x 0.37" H (19.5mm x 6.0mm x 9.3mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 13.2V
Approval Agency: EN, UL
Efficiency: 80%
Current - Output (Max): 21mA, 21mA
Voltage - Input (Min): 10.8V
Voltage - Output 1: 24V
Voltage - Output 2: -24V
Power (Watts): 1 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 1.5 kV