Produkte > CUI DEVICES > PDM1-S5-D15-S
PDM1-S5-D15-S
PDM1-S5-D15-S CUI DEVICES
pdm1-s.pdf
Hersteller: CUI DEVICES
Module DC-DC 5VIN 2-OUT 15V/-15V 0.034A/-0.034A 1W 5-Pin SIP Module
auf Bestellung 95 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 27
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PDM1-S5-D15-S CUI DEVICES
Description: DC DC CONVERTER +/-15V 1W, Packaging: Tube, Features: SCP, Package / Case: 6-SIP Module, 5 Leads, Size / Dimension: 0.77" L x 0.24" W x 0.37" H (19.5mm x 6.0mm x 9.3mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 5.5V, Approval Agency: CB Scheme, EN, IEC, UL, Efficiency: 81%, Current - Output (Max): 33mA, 33mA, Voltage - Input (Min): 4.5V, Voltage - Output 1: 15V, Voltage - Output 2: -15V, Part Status: Active, Power (Watts): 1 W, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 1.5 kV, Standard Number: 55024; 55032 Class A; 60950-1.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PDM1-S5-D15-S PDM1-S5-D15-S Hersteller : CUI Inc. pdm1-s.pdf Description: DC DC CONVERTER +/-15V 1W
Packaging: Tube
Features: SCP
Package / Case: 6-SIP Module, 5 Leads
Size / Dimension: 0.77" L x 0.24" W x 0.37" H (19.5mm x 6.0mm x 9.3mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 5.5V
Approval Agency: CB Scheme, EN, IEC, UL
Efficiency: 81%
Current - Output (Max): 33mA, 33mA
Voltage - Input (Min): 4.5V
Voltage - Output 1: 15V
Voltage - Output 2: -15V
Part Status: Active
Power (Watts): 1 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 1.5 kV
Standard Number: 55024; 55032 Class A; 60950-1
auf Bestellung 2711 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
PDM1-S5-D15-S PDM1-S5-D15-S Hersteller : CUI Inc. pdm1-s.pdf Module DC-DC 5VIN 2-OUT 15V/-15V 0.034A/-0.034A 1W 5-Pin SIP Module
auf Bestellung 350 Stücke:
Mindestbestellmenge: 25
auf Bestellung 1717 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar