Produkte > CUI INC. > PDQ2-D48-D12-S
PDQ2-D48-D12-S
PDQ2-D48-D12-S CUI Inc.
pdq2-s.pdf
Hersteller: CUI Inc.
Module DC-DC 48VIN 2-OUT 12V/-12V 0.083A/-0.083A 2W 7-Pin SIP Module
auf Bestellung 56 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PDQ2-D48-D12-S CUI Inc.
Description: DC DC CONVERTER +/-12V 2W, Features: Remote On/Off, OCP, SCP, Packaging: Tube, Package / Case: 8-SIP Module, 7 Leads, Size / Dimension: 0.86" L x 0.36" W x 0.44" H (21.8mm x 9.1mm x 11.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 75V, Approval Agency: EN, Efficiency: 82%, Current - Output (Max): 83mA, 83mA, Voltage - Input (Min): 36V, Voltage - Output 1: 12V, Voltage - Output 2: -12V, Control Features: Enable, Active Low, Power (Watts): 2 W, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 1.5 kV, Standard Number: 55032 Class A.
Weitere Produktangebote PDQ2-D48-D12-S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PDQ2-D48-D12-S PDQ2-D48-D12-S Hersteller : CUI Inc. pdq2-s.pdf Module DC-DC 48VIN 2-OUT 12V/-12V 0.083A/-0.083A 2W 7-Pin SIP Module
auf Bestellung 14 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
PDQ2-D48-D12-S PDQ2-D48-D12-S Hersteller : CUI pdq2-s-1155056.pdf Isolated DC/DC Converters 36-75Vin +/-12Vout +/-83mA 2W Iso SIP8
auf Bestellung 56 Stücke:
tariffCode: 85044095
productTraceability: No
rohsCompliant: Y-EX
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
Produktpalette: PDQ2-S Series
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 13 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
PDQ2-D48-D12-S PDQ2-D48-D12-S Hersteller : CUI Inc. pdq2-s.pdf Description: DC DC CONVERTER +/-12V 2W
Features: Remote On/Off, OCP, SCP
Packaging: Tube
Package / Case: 8-SIP Module, 7 Leads
Size / Dimension: 0.86" L x 0.36" W x 0.44" H (21.8mm x 9.1mm x 11.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Approval Agency: EN
Efficiency: 82%
Current - Output (Max): 83mA, 83mA
Voltage - Input (Min): 36V
Voltage - Output 1: 12V
Voltage - Output 2: -12V
Control Features: Enable, Active Low
Power (Watts): 2 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 1.5 kV