Produkte > CUI INC. > PDQE15-Q24-S15-D
PDQE15-Q24-S15-D
PDQE15-Q24-S15-D CUI Inc.
pdqe15-d.pdf
Hersteller: CUI Inc.
Description: DC DC CONVERTER 15V 15W
Features: Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
Packaging: Tube
Package / Case: 6-DIP Module
Size / Dimension: 1.00" L x 1.00" W x 0.46" H (25.4mm x 25.4mm x 11.7mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 36V
Approval Agency: CB Scheme, EN, IEC, UL
Efficiency: 91%
Current - Output (Max): 1A
Voltage - Input (Min): 9V
Voltage - Output 1: 15V
Part Status: Active
Power (Watts): 15 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.5 kV
Standard Number: 55024; 55032 Class A; 62368-1
auf Bestellung 1058 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details PDQE15-Q24-S15-D CUI Inc.
Description: DC DC CONVERTER 15V 15W, Features: Remote On/Off, OCP, OVP, SCP, Packaging: Tube, Package / Case: 6-DIP Module, Size / Dimension: 1.00" L x 1.00" W x 0.46" H (25.4mm x 25.4mm x 11.7mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 36V, Approval Agency: CB Scheme, EN, IEC, UL, Efficiency: 91%, Current - Output (Max): 1A, Voltage - Input (Min): 9V, Voltage - Output 1: 15V, Part Status: Active, Power (Watts): 15 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.5 kV, Standard Number: 55024; 55032 Class A; 62368-1.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PDQE15-Q24-S15-D PDQE15-Q24-S15-D Hersteller : CUI Inc. pdqe15_d-1596060.pdf Isolated DC/DC Converters - Through Hole 15 Vdc, 1 A, 15 W, 9 ~ 36 Vdc Input Range