Produkte > CUI INC. > PDS2-S24-S5-M-TR
PDS2-S24-S5-M-TR
PDS2-S24-S5-M-TR CUI Inc.
pds2-m.pdf
Hersteller: CUI Inc.
Description: DC DC CONVERTER 5V 2W
Packaging: Cut Tape (CT)
Features: SCP
Package / Case: 8-SMD Module, 5 Leads
Size / Dimension: 0.50" L x 0.33" W x 0.29" H (12.7mm x 8.3mm x 7.3mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 26.4V
Approval Agency: EN
Efficiency: 79%
Current - Output (Max): 400mA
Voltage - Input (Min): 21.6V
Voltage - Output 1: 5V
Part Status: Active
Power (Watts): 2 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.5 kV
Standard Number: 55024; 55032 Class A
auf Bestellung 324 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PDS2-S24-S5-M-TR CUI Inc.
Description: DC DC CONVERTER 5V 2W, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: SCP, Package / Case: 8-SMD Module, 5 Leads, Size / Dimension: 0.50" L x 0.33" W x 0.29" H (12.7mm x 8.3mm x 7.3mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 26.4V, Approval Agency: EN, Efficiency: 79%, Current - Output (Max): 400mA, Voltage - Input (Min): 21.6V, Voltage - Output 1: 5V, Part Status: Active, Power (Watts): 2 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.5 kV, Standard Number: 55024; 55032 Class A.
Weitere Produktangebote PDS2-S24-S5-M-TR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PDS2-S24-S5-M-TR PDS2-S24-S5-M-TR Hersteller : CUI Inc. pds2-m.pdf Description: DC DC CONVERTER 5V 2W
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: SCP
Mounting Type: Surface Mount
Type: Isolated Module
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 26.4V
Approval Agency: EN
Efficiency: 79%
Current - Output (Max): 400mA
Voltage - Input (Min): 21.6V
Voltage - Output 1: 5V
Part Status: Active
Power (Watts): 2 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.5 kV
Produkt ist nicht verfügbar
PDS2-S24-S5-M-TR PDS2-S24-S5-M-TR Hersteller : CUI pds2-m-1155029.pdf Isolated DC/DC Converters 2W 24V to 5V 400mA