Produkte > CUI INC. > PDSE1-S5-S12-D
PDSE1-S5-S12-D
PDSE1-S5-S12-D CUI Inc.
pdse1-d.pdf
Hersteller: CUI Inc.
Description: DC DC CONVERTER 12V 1W
Packaging: Tube
Package / Case: 8-DIP Module, 4 Leads
Size / Dimension: 0.50" L x 0.40" W x 0.32" H (12.7mm x 10.2mm x 8.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 5.5V
Approval Agency: CB Scheme, EN, IEC, UL
Efficiency: 83%
Current - Output (Max): 84mA
Voltage - Input (Min): 4.5V
Voltage - Output 1: 12V
Part Status: Active
Power (Watts): 1 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Standard Number: 55024; 55032 Class A; 62368-1
auf Bestellung 40 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details PDSE1-S5-S12-D CUI Inc.
Description: DC DC CONVERTER 12V 1W, Packaging: Tube, Package / Case: 8-DIP Module, 4 Leads, Size / Dimension: 0.50" L x 0.40" W x 0.32" H (12.7mm x 10.2mm x 8.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 5.5V, Approval Agency: CB Scheme, EN, IEC, UL, Efficiency: 83%, Current - Output (Max): 84mA, Voltage - Input (Min): 4.5V, Voltage - Output 1: 12V, Part Status: Active, Power (Watts): 1 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, Standard Number: 55024; 55032 Class A; 62368-1.