PDZ10B-QZ NXP/Nexperia/We-En
PDZ-B_series_Philips.pdf
Hersteller: NXP/Nexperia/We-En
Anzahl je Verpackung: 3000 Stücke
verfügbar 146 Stücke:
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PDZ10B-QZ NXP/Nexperia/We-En
Description: DIODE ZENER 10V 400MW SOD323, Tolerance: ±2%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-76, SOD-323, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: 150°C (TJ), Voltage - Zener (Nom) (Vz): 10 V, Impedance (Max) (Zzt): 10 Ohms, Supplier Device Package: SOD-323, Grade: Automotive, Power - Max: 400 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 100 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 7 V, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote PDZ10B-QZ
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PDZ10B-QZ PDZ10B-QZ Hersteller : Nexperia USA Inc. PDZ-B-Q_SER.pdf Description: DIODE ZENER 10V 400MW SOD323
Tolerance: ±2%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-76, SOD-323
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: 150°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 10 V
Impedance (Max) (Zzt): 10 Ohms
Supplier Device Package: SOD-323
Grade: Automotive
Power - Max: 400 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 100 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 7 V
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
PDZ10B-QZ PDZ10B-QZ Hersteller : Nexperia PDZ-B-Q_SER.pdf Zener Diodes ZENER SOD-323 .4W 10V
Produkt ist nicht verfügbar
PDZ10B-QZ PDZ10B-QZ Hersteller : NEXPERIA PDZ-B-Q_SER.pdf Category: SMD Zener diodes
Description: Diode: Zener; 0.4W; 10V; SMD; reel,tape; SOD323; Ifmax: 200mA
Type of diode: Zener
Power dissipation: 0.4W
Zener voltage: 10V
Mounting: SMD
Kind of package: reel; tape
Case: SOD323
Semiconductor structure: single diode
Max. load current: 0.2A
Max. forward voltage: 0.9V
Tolerance: ±2%