PDZ5.6B-QZ NXP/Nexperia/We-En
PDZ-B_series_Philips.pdf
Hersteller: NXP/Nexperia/We-En
Anzahl je Verpackung: 1 Stücke
verfügbar 1495 Stücke:
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PDZ5.6B-QZ NXP/Nexperia/We-En
Description: DIODE ZENER 5.6V 400MW SOD323, Tolerance: ±2%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-76, SOD-323, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: 150°C (TJ), Voltage - Zener (Nom) (Vz): 5.6 V, Impedance (Max) (Zzt): 50 Ohms, Supplier Device Package: SOD-323, Grade: Automotive, Power - Max: 400 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 100 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 2.5 V, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote PDZ5.6B-QZ
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PDZ5.6B-QZ PDZ5.6B-QZ Hersteller : Nexperia pdz-b-q_ser.pdf Diode Zener Single 5.605V 2% 400mW Automotive AEC-Q101 2-Pin SOD-323 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
PDZ5.6B-QZ PDZ5.6B-QZ Hersteller : Nexperia USA Inc. PDZ-B-Q_SER.pdf Description: DIODE ZENER 5.6V 400MW SOD323
Tolerance: ±2%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-76, SOD-323
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: 150°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 5.6 V
Impedance (Max) (Zzt): 50 Ohms
Supplier Device Package: SOD-323
Grade: Automotive
Power - Max: 400 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 100 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 2.5 V
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
PDZ5.6B-QZ PDZ5.6B-QZ Hersteller : Nexperia PDZ-B-Q_SER.pdf Zener Diodes ZENER SOD-323 .4W 5.6V