PEAD250B-14
PEAD250B-14 TT Electronics/Power Partners Inc.
PEAD250.pdf
Hersteller: TT Electronics/Power Partners Inc.
Description: AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 250W
Packaging: Bag
Size / Dimension: 7.20" L x 3.30" W x 1.80" H (182.9mm x 83.8mm x 45.7mm)
Voltage - Output: 24V
Output Connector: Rectangular, 6 Position
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Cord Length: 47" (1.20m)
Operating Temperature: 0°C ~ 60°C
Applications: ITE (Commercial)
Input Type: Cord (Sold Separately)
Approval Agency: CB, CCC, CE, cULus, FCC, TUV
Form: Desktop (Class I)
Efficiency: Level VI
Current - Output (Max): 10.41A
Input Connector: IEC 320-C14
Region Utilized: International
No Load Power Consumption: 210mW
Part Status: Active
Power (Watts): 250 W
Standard Number: 60950-1
auf Bestellung 58 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details PEAD250B-14 TT Electronics/Power Partners Inc.
Description: AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 250W, Packaging: Bag, Size / Dimension: 7.20" L x 3.30" W x 1.80" H (182.9mm x 83.8mm x 45.7mm), Voltage - Output: 24V, Output Connector: Rectangular, 6 Position, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Cord Length: 47" (1.20m), Operating Temperature: 0°C ~ 60°C, Applications: ITE (Commercial), Input Type: Cord (Sold Separately), Approval Agency: CB, CCC, CE, cULus, FCC, TUV, Form: Desktop (Class I), Efficiency: Level VI, Current - Output (Max): 10.41A, Input Connector: IEC 320-C14, Region Utilized: International, No Load Power Consumption: 210mW, Part Status: Active, Power (Watts): 250 W, Standard Number: 60950-1.