Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > PEC1605M1Q_R1_00001
PEC1605M1Q_R1_00001
PEC1605M1Q_R1_00001 Panjit International Inc.
PEC1605M1Q.pdf
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: TVS DIODE 5.5VWM 16VC 2DFN
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 0402 (1006 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Capacitance @ Frequency: 0.6pF @ 1MHz (Max)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 16A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 5.5V (Max)
Supplier Device Package: 2-DFN (1x0.6)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 6.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 16V (Typ)
Power Line Protection: No
Part Status: Active
auf Bestellung 4668 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 63
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PEC1605M1Q_R1_00001 Panjit International Inc.
Description: TVS DIODE 5.5VWM 16VC 2DFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0402 (1006 Metric), Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Capacitance @ Frequency: 0.6pF @ 1MHz (Max), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 16A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 5.5V (Max), Supplier Device Package: 2-DFN (1x0.6), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 6.8V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 16V (Typ), Power Line Protection: No, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PEC1605M1Q_R1_00001 PEC1605M1Q_R1_00001 Hersteller : Panjit PEC1605M1Q-1871101.pdf ESD Suppressors / TVS Diodes 5.5V,ESD Protection,DFN 2L,BI
auf Bestellung 5326 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Applications: General Purpose
Bidirectional Channels: 1
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Diode: TVS; ESD; 6.8÷11.2V; bidirectional; DFN1006-2; reel,tape
Mounting: SMD
Capacitance: 0.6pF
Semiconductor structure: bidirectional
Case: DFN1006-2
Version: ESD
Kind of package: reel; tape
Type of diode: TVS
Leakage current: 75nA
Max. off-state voltage: 5.5V