Produkte > CUI INC. > PEM2-S12-S15-S
PEM2-S12-S15-S
PEM2-S12-S15-S CUI Inc.
pem2-s.pdf
Hersteller: CUI Inc.
Description: DC DC CONVERTER 15V 2W
Features: SCP
Packaging: Bulk
Package / Case: 7-SIP Module, 4 Leads
Size / Dimension: 0.77" L x 0.28" W x 0.39" H (19.6mm x 7.0mm x 10.0mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 13.2V
Approval Agency: CB Scheme, EN, IEC, UL
Efficiency: 84%
Current - Output (Max): 133.3mA
Voltage - Input (Min): 10.8V
Voltage - Output 1: 15V
Part Status: Obsolete
Power (Watts): 2 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Standard Number: 55024; 55032 Class A; 60950-1
auf Bestellung 1480 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PEM2-S12-S15-S CUI Inc.
Description: DC DC CONVERTER 15V 2W, Features: SCP, Packaging: Bulk, Package / Case: 7-SIP Module, 4 Leads, Size / Dimension: 0.77" L x 0.28" W x 0.39" H (19.6mm x 7.0mm x 10.0mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 13.2V, Approval Agency: CB Scheme, EN, IEC, UL, Efficiency: 84%, Current - Output (Max): 133.3mA, Voltage - Input (Min): 10.8V, Voltage - Output 1: 15V, Part Status: Obsolete, Power (Watts): 2 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, Standard Number: 55024; 55032 Class A; 60950-1.
Weitere Produktangebote PEM2-S12-S15-S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PEM2-S12-S15-S PEM2-S12-S15-S Hersteller : CUI pem2-s-534816.pdf Isolated DC/DC Converters 2W 10.8-13.2Vin 15V 133mA unreg Iso SIP
auf Bestellung 42 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
tariffCode: 85044095
productTraceability: No
rohsCompliant: Y-EX
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
Produktpalette: PEM2-S Series
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 1337 Stücke:
PEM2-S12-S15-S PEM2-S12-S15-S Hersteller : CUI Inc. pem2-s.pdf Description: DC DC CONVERTER 15V 2W
Features: SCP
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 13.2V
Efficiency: 84%
Voltage - Input (Min): 10.8V
Voltage - Output 1: 15V
Part Status: Obsolete
Power (Watts): 2 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV