Produkte > NEXPERIA > PESD12VL2BT,215
PESD12VL2BT,215
PESD12VL2BT,215 Nexperia
pesdxl2bt_ser.pdf
Hersteller: Nexperia
ESD Suppressor TVS Bi-Dir 12V 3-Pin SOT-23 T/R
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PESD12VL2BT,215 Nexperia
Description: TVS DIODE 12VWM 37VC TO236AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TA), Applications: General Purpose, Capacitance @ Frequency: 19pF @ 1MHz, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 5A (8/20µs), Voltage - Reverse Standoff (Typ): 12V (Max), Supplier Device Package: TO-236AB, Bidirectional Channels: 2, Voltage - Breakdown (Min): 14.2V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 37V, Power - Peak Pulse: 200W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Part Status: Active, Qualification: AEC-Q100.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PESD12VL2BT,215 PESD12VL2BT,215 Hersteller : Nexperia pesdxl2bt_ser.pdf ESD Suppressor TVS Bi-Dir 12V 3-Pin SOT-23 T/R
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Mindestbestellmenge: 897
Mindestbestellmenge: 760
Mindestbestellmenge: 760
Description: Diode: TVS array; 15.8V; 5A; 200W; bidirectional,double; SOT23
Type of diode: TVS array
Breakdown voltage: 15.8V
Max. forward impulse current: 5A
Peak pulse power dissipation: 0.2kW
Semiconductor structure: bidirectional; double
Mounting: SMD
Case: SOT23
Max. off-state voltage: 12V
Leakage current: 50nA
Number of channels: 2
Application: automotive industry
Version: ESD
Mindestbestellmenge: 228
auf Bestellung 688 Stücke:
Mindestbestellmenge: 10
Mindestbestellmenge: 5
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TA)
Applications: General Purpose
Capacitance @ Frequency: 19pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 5A (8/20µs)
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 12V (Max)
Supplier Device Package: TO-236AB
Bidirectional Channels: 2
Voltage - Breakdown (Min): 14.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 37V
Power - Peak Pulse: 200W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Part Status: Active
Qualification: AEC-Q100
auf Bestellung 998 Stücke:
Mindestbestellmenge: 24
PESD12VL2BT,215 PESD12VL2BT,215 Hersteller : NEXPERIA NEXP-S-A0002908953-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: NEXPERIA - PESD12VL2BT,215 - ESD-Schutzbaustein, TVS, 37 V, SOT-23, 3 Pin(s), 12 V, PESD1
tariffCode: 85411000
Bauform - Diode: SOT-23
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Verlustleistung Pd: -
euEccn: NLR
Begrenzungsspannung Vc, max.: 37V
Qualifizierungsstandard der Automobilindustrie: -
Betriebsspannung: 12V
Anzahl der Pins: 3Pin(s)
Produktpalette: PESD1
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
tariffCode: 85411000
Bauform - Diode: SOT-23
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
isCanonical: N
usEccn: EAR99
Verlustleistung Pd: -
euEccn: NLR
Betriebsspannung: 12V
Anzahl der Pins: 3Pin(s)
Produktpalette: PESD1
productTraceability: No
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Applications: General Purpose
Bidirectional Channels: 2
Power - Peak Pulse: 200W