PESD12VS2UT,215 Nexperia
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PESD12VS2UT,215 Nexperia
Description: TVS DIODE 12VWM 35VC TO236AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TA), Applications: General Purpose, Capacitance @ Frequency: 38pF @ 1MHz, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 5A (8/20µs), Voltage - Reverse Standoff (Typ): 12V (Max), Supplier Device Package: TO-236AB, Unidirectional Channels: 2, Voltage - Breakdown (Min): 14.7V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 35V, Power - Peak Pulse: 180W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Part Status: Active, Qualification: AEC-Q100.
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
PESD12VS2UT,215 | Hersteller : Nexperia |
ESD Suppressor TVS Uni-Dir 12V 3-Pin SOT-23 T/R Automotive AEC-Q101 |
auf Bestellung 9000 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
auf Bestellung 12000 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Category: Protection diodes - arraysDescription: Diode: TVS array; 14.7÷15.3V; 5A; 180W; SOT23; Ch: 2; ESD Type of diode: TVS array Version: ESD Max. off-state voltage: 12V Breakdown voltage: 14.7...15.3V Max. forward impulse current: 5A Semiconductor structure: common anode; double; unidirectional Case: SOT23 Mounting: SMD Leakage current: 1µA Number of channels: 2 Application: automotive industry Peak pulse power dissipation: 0.18kW |
auf Bestellung 2 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Description: NEXPERIA - PESD12VS2UT,215 - ESD-Schutzbaustein, TVS, 35 V, SOT-23, 3 Pin(s), 12 V, PESDxS2UT SeriestariffCode: 85411000 Bauform - Diode: SOT-23 rohsCompliant: YES hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES usEccn: EAR99 Verlustleistung Pd: - euEccn: NLR Begrenzungsspannung Vc, max.: 35V Qualifizierungsstandard der Automobilindustrie: - Betriebsspannung: 12V Anzahl der Pins: 3Pin(s) Produktpalette: PESDxS2UT Series productTraceability: Yes-Date/Lot Code SVHC: No SVHC (25-Jun-2025) |
| PESD12VS2UT,215 | Hersteller : NXP |
Група товару: Супресори Од. вим: шт |
Produkt ist nicht verfügbar |
| PESD12VS2UT,215 | Hersteller : NXP/Nexperia/We-En |
Produkt ist nicht verfügbar |
PESD12VS2UT,215 | Hersteller : Nexperia USA Inc. |
Description: TVS DIODE 12VWM 35VC TO236ABPackaging: Cut Tape (CT) Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 Mounting Type: Surface Mount Type: Zener Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TA) Applications: General Purpose Capacitance @ Frequency: 38pF @ 1MHz Current - Peak Pulse (10/1000µs): 5A (8/20µs) Voltage - Reverse Standoff (Typ): 12V (Max) Supplier Device Package: TO-236AB Unidirectional Channels: 2 Voltage - Breakdown (Min): 14.7V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 35V Power - Peak Pulse: 180W Power Line Protection: No Grade: Automotive Part Status: Active Qualification: AEC-Q100 |