Technische Details PESD15VL2BT,215 Nexperia
Description: TVS DIODE 15VWM 44VC TO236AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TA), Applications: General Purpose, Capacitance @ Frequency: 16pF @ 1MHz, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 5A (8/20µs), Voltage - Reverse Standoff (Typ): 15V (Max), Supplier Device Package: TO-236AB, Bidirectional Channels: 2, Voltage - Breakdown (Min): 17.1V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 44V, Power - Peak Pulse: 200W, Power Line Protection: No, Part Status: Active.
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
PESD15VL2BT,215 | Hersteller : Nexperia |
ESD Suppressor TVS Bi-Dir 15V 3-Pin SOT-23 T/R |
auf Bestellung 81000 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
auf Bestellung 15000 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Category: Protection diodes - arraysDescription: Diode: TVS array; 18.8V; 5A; 200W; bidirectional,double; SOT23 Type of diode: TVS array Version: ESD Max. off-state voltage: 15V Breakdown voltage: 18.8V Max. forward impulse current: 5A Semiconductor structure: bidirectional; double Case: SOT23 Mounting: SMD Leakage current: 50nA Number of channels: 2 Application: automotive industry Peak pulse power dissipation: 0.2kW |
PESD15VL2BT,215 | Hersteller : Nexperia USA Inc. |
Description: TVS DIODE 15VWM 44VC TO236ABPackaging: Cut Tape (CT) Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 Mounting Type: Surface Mount Type: Zener Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TA) Applications: General Purpose Capacitance @ Frequency: 16pF @ 1MHz Current - Peak Pulse (10/1000µs): 5A (8/20µs) Voltage - Reverse Standoff (Typ): 15V (Max) Supplier Device Package: TO-236AB Bidirectional Channels: 2 Voltage - Breakdown (Min): 17.1V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 44V Power - Peak Pulse: 200W Power Line Protection: No Part Status: Active |
auf Bestellung 267 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes PESD15VL2BT/SOT23/TO-236AB |
Description: NEXPERIA - PESD15VL2BT,215 - ESD-Schutzbaustein, TVS, 44 V, SOT-23, 3 Pin(s), 15 V, PESD1tariffCode: 85411000 Bauform - Diode: SOT-23 rohsCompliant: YES hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES isCanonical: Y usEccn: EAR99 Verlustleistung Pd: - euEccn: NLR Begrenzungsspannung Vc, max.: 44V Qualifizierungsstandard der Automobilindustrie: - Betriebsspannung: 15V Anzahl der Pins: 3Pin(s) Produktpalette: PESD1 productTraceability: Yes-Date/Lot Code SVHC: No SVHC (25-Jun-2025) |
Description: NEXPERIA - PESD15VL2BT,215 - ESD-Schutzbaustein, TVS, 44 V, SOT-23, 3 Pin(s), 15 V, PESD1tariffCode: 85411000 Bauform - Diode: SOT-23 rohsCompliant: YES hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES isCanonical: N usEccn: EAR99 Verlustleistung Pd: - euEccn: NLR Begrenzungsspannung Vc, max.: 44V Qualifizierungsstandard der Automobilindustrie: - Betriebsspannung: 15V Anzahl der Pins: 3Pin(s) Produktpalette: PESD1 productTraceability: No SVHC: No SVHC (25-Jun-2025) |
auf Bestellung 767 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
| PESD15VL2BT,215 | Hersteller : NXP |
15V; 200W; 5A; 2 channel; bidirectional; SMD/SMT packing: tape/reel PESD15VL2BT NXP DTPESD15VL2BT,215Anzahl je Verpackung: 500 Stücke |
auf Bestellung 1800 Stücke: Lieferzeit 7-14 Tag (e) |
| PESD15VL2BT.215 | Diodes TVS array 15V, double, bidirectional SOT-23-3 |
auf Bestellung 1 Stücke: Lieferzeit 7-21 Tag (e) |
Produkt ist nicht verfügbar |
SOT-23 Група товару: Супресори Од. вим: шт |
Produkt ist nicht verfügbar |