Produkte > NEXPERIA > PESD2CANFD27L-TR
PESD2CANFD27L-TR
PESD2CANFD27L-TR Nexperia
PESD2CANFD27L-T.pdf
Hersteller: Nexperia
ESD Protection Diodes / TVS Diodes ESD 27V BI
auf Bestellung 38231 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PESD2CANFD27L-TR Nexperia
Description: TVS DIODE 27VWM 42VC TO236AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TA), Applications: CAN, Capacitance @ Frequency: 9pF @ 1MHz, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 3.9A (8/20µs), Voltage - Reverse Standoff (Typ): 27V (Max), Supplier Device Package: TO-236AB, Bidirectional Channels: 2, Voltage - Breakdown (Min): 28V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 42V, Power Line Protection: No, Part Status: Active, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q100.
Weitere Produktangebote PESD2CANFD27L-TR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PESD2CANFD27L-TR PESD2CANFD27L-TR Hersteller : NEXPERIA 3148187.pdf Description: NEXPERIA - PESD2CANFD27L-TR - ESD-Schutzbaustein, 42 V, TO-236AB, 3 Pin(s), 27 V
tariffCode: 85411000
Bauform - Diode: TO-236AB
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
isCanonical: N
usEccn: EAR99
Verlustleistung Pd: -
euEccn: NLR
Begrenzungsspannung Vc, max.: 42V
Qualifizierungsstandard der Automobilindustrie: AEC-Q101
Betriebsspannung: 27V
Anzahl der Pins: 3Pin(s)
Produktpalette: -
productTraceability: No
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
auf Bestellung 4 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
tariffCode: 85411000
Bauform - Diode: TO-236AB
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Verlustleistung Pd: -
euEccn: NLR
Betriebsspannung: 27V
Anzahl der Pins: 3Pin(s)
Produktpalette: -
productTraceability: No
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
auf Bestellung 4 Stücke:
PESD2CANFD27L-TR PESD2CANFD27L-TR Hersteller : Nexperia pesd2canfd27l-t.pdf ESD Suppressor TVS Bi-Dir 27V Automotive AEC-Q101 3-Pin SOT-23 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Anzahl je Verpackung: 3000 Stücke
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TA)
Applications: CAN
Capacitance @ Frequency: 9pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 3.9A (8/20µs)
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 27V (Max)
Supplier Device Package: TO-236AB
Bidirectional Channels: 2
Voltage - Breakdown (Min): 28V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 42V
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q100
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Applications: CAN
Bidirectional Channels: 2
Voltage - Breakdown (Min): 28V
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q100
Description: Diode: TVS array; 28÷38V; 3.9A; bidirectional; SOT23; Ch: 2; ESD
Type of diode: TVS array
Breakdown voltage: 28...38V
Max. forward impulse current: 3.9A
Semiconductor structure: bidirectional
Mounting: SMD
Case: SOT23
Max. off-state voltage: 27V
Leakage current: 50nA
Number of channels: 2
Capacitance: 10pF