Produkte > LEMO > PFG.1B.304.CYMD72
PFG.1B.304.CYMD72 LEMO
unipole_multipole.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN RCPT FMALE 4POS GOLD CRIMP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 10A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line); Panel Mount
Shielding: Shielded
Number of Positions: 4
Orientation: G
Shell Size - Insert: 304
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Crimp
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.244" ~ 0.283" (6.20mm ~ 7.20mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details PFG.1B.304.CYMD72 LEMO
Description: CONN RCPT FMALE 4POS GOLD CRIMP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Silver, Current Rating (Amps): 10A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line); Panel Mount, Shielding: Shielded, Number of Positions: 4, Orientation: G, Shell Size - Insert: 304, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.244" ~ 0.283" (6.20mm ~ 7.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Mounting Feature: Front and Rear Side Nut, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote PFG.1B.304.CYMD72
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PFG.1B.304.CYMD72 Hersteller : PEI-Genesis unipole_multipole.pdf Description: LBR KeyG 4C CHR 7.2mm D
Packaging: Bulk
Produkt ist nicht verfügbar
PFG.1B.304.CYMD72 PFG.1B.304.CYMD72 Hersteller : LEMO unipole_multipole.pdf Circular Push Pull Connectors 4P FIX RCPT W/2NUTS CRMP CBL COLET 7.2MM