Produkte > LEMO > PFG.1B.308.CYMD52Z
PFG.1B.308.CYMD52Z LEMO
unipole_multipole.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN RCPT FMALE 8POS GOLD CRIMP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 5A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line); Panel Mount
Shielding: Shielded
Number of Positions: 8
Orientation: G
Shell Size - Insert: 308
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Crimp
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Mounting Feature: Front and Rear Side Nut
Produktbewertung abgeben
Technische Details PFG.1B.308.CYMD52Z LEMO
Description: CONN RCPT FMALE 8POS GOLD CRIMP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Silver, Current Rating (Amps): 5A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line); Panel Mount, Shielding: Shielded, Number of Positions: 8, Orientation: G, Shell Size - Insert: 308, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Mounting Feature: Front and Rear Side Nut, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote PFG.1B.308.CYMD52Z
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PFG.1B.308.CYMD52Z Hersteller : PEI-Genesis unipole_multipole.pdf Description: LBR KeyG 8C CHR 5.2mm D BR
Produkt ist nicht verfügbar
PFG.1B.308.CYMD52Z PFG.1B.308.CYMD52Z Hersteller : LEMO unipole_multipole.pdf Circular Push Pull Connectors 8P FIX RCPT W/2NUTS CRMP CBL COLET 5.2MM