PG15S-D20-HHB9
PG15S-D20-HHB9 NMB Technologies Corporation
PG15S-D20-HHB9_Spec.pdf
Hersteller: NMB Technologies Corporation
Description: STEP MOTOR PM GEARED BIPOLAR 15V
Features: Round Shaft
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 15VDC
Size / Dimension: Round - 0.591" Dia (15.00mm)
Type: Permanent Magnet Gear Motor
Termination Style: Wire Leads
Step Angle: 0.176°
Torque - Holding (oz-in / mNm): 21.2 / 150
Coil Type: Bipolar
Diameter - Shaft: 0.118" (3.00mm)
Mounting Hole Spacing: 0.787" (20.00mm)
Length - Shaft and Bearing: 0.354" (9.00mm)
Current Rating (Amps): 100 mA
Coil Resistance: 10 Ohms
Steps per Revolution: 2048.0
auf Bestellung 1605 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PG15S-D20-HHB9 NMB Technologies Corporation
Description: STEP MOTOR PM GEARED BIPOLAR 15V, Features: Round Shaft, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 15VDC, Size / Dimension: Round - 0.591" Dia (15.00mm), Type: Permanent Magnet Gear Motor, Termination Style: Wire Leads, Step Angle: 0.176°, Torque - Holding (oz-in / mNm): 21.2 / 150, Coil Type: Bipolar, Diameter - Shaft: 0.118" (3.00mm), Mounting Hole Spacing: 0.787" (20.00mm), Length - Shaft and Bearing: 0.354" (9.00mm), Current Rating (Amps): 100 mA, Coil Resistance: 10 Ohms, Steps per Revolution: 2048.0.
Weitere Produktangebote PG15S-D20-HHB9
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PG15S-D20-HHB9
Produktcode: 169561
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
PG15S-D20-HHB9_Spec.pdf Modulare Elemente > Motoren
Produkt ist nicht verfügbar
PG15S-D20-HHB9 PG15S-D20-HHB9 Hersteller : MinebeaMitsumi pg15s-d20-hhb9.pdf Stepper Motors PG Bipolar Cylindrical 15V 0.1A 0.176° 1Shaft
Produkt ist nicht verfügbar
PG15S-D20-HHB9 PG15S-D20-HHB9 Hersteller : Minebea PG15_data_sheet.pdf Stepper Motors Permanent Magnet Stepper Motor+Gearbox 102.5:1, Bipolar, 15x15x22.5mm, 15VDC
PG15S-D20-HHB9 PG15S-D20-HHB9 Hersteller : NMB Technologies PG15_data_sheet-3237413.pdf Stepper Motors Permanent Magnet Stepper Motor+Gearbox 102.5:1, Bipolar, 15x15x22.5mm, 15VDC