PGSMAJ100CAHE2G
PGSMAJ100CAHE2G Taiwan Semiconductor Corporation
PGSMAJ%20SERIES_B1805.pdf
Hersteller: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 100VWM 162VC DO214AC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AC, SMA
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Applications: Automotive
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 1.9A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 100V
Supplier Device Package: DO-214AC (SMA)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 111V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 162V
Power - Peak Pulse: 400W
Power Line Protection: No
Part Status: Obsolete
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PGSMAJ100CAHE2G Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 100VWM 162VC DO214AC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Applications: Automotive, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 1.9A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 100V, Supplier Device Package: DO-214AC (SMA), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 111V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 162V, Power - Peak Pulse: 400W, Power Line Protection: No, Part Status: Obsolete.
Weitere Produktangebote PGSMAJ100CAHE2G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PGSMAJ100CAHE2G PGSMAJ100CAHE2G Hersteller : Taiwan Semiconductor PGSMAJ_SERIES_B1805-1918307.pdf ESD Suppressors / TVS Diodes 400W 117V 5% Bidirec tional TVS