PGSMAJ18CAHE3G
PGSMAJ18CAHE3G Taiwan Semiconductor Corporation
PGSMAJ%20SERIES_B1805.pdf
Hersteller: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO214AC
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 13.7A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 18V
Supplier Device Package: DO-214AC (SMA)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 29.2V
Power - Peak Pulse: 400W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Part Status: Obsolete
Qualification: AEC-Q101
Produktbewertung abgeben
Technische Details PGSMAJ18CAHE3G Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO214AC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 13.7A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 18V, Supplier Device Package: DO-214AC (SMA), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 20V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 29.2V, Power - Peak Pulse: 400W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Part Status: Obsolete, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote PGSMAJ18CAHE3G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PGSMAJ18CAHE3G PGSMAJ18CAHE3G Hersteller : Taiwan Semiconductor PGSMAJ_SERIES_B1805-1918307.pdf ESD Suppressors / TVS Diodes 400W 21.05V 5% Bidir ectional TVS