Produkte > EATON ELECTRONICS > PHB-5R0H305-R
PHB-5R0H305-R
PHB-5R0H305-R Eaton Electronics
eaton-phb-supercapacitors-cylindrical-pack-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Supercapacitors / Ultracapacitors 3F 5V EDLC PHB SERIES HORZ
auf Bestellung 179 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PHB-5R0H305-R Eaton Electronics
Description: CAP 3F -10% +30% 5V T/H, Tolerance: -10%, +30%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Horizontal, Size / Dimension: 1.280" L x 0.681" W (32.50mm x 17.30mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 70°C, Lead Spacing: 0.465" (11.80mm), Termination: PC Pins, ESR (Equivalent Series Resistance): 200mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 70°C, Height - Seated (Max): 0.354" (9.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 3 F, Voltage - Rated: 5 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PHB-5R0H305-R PHB-5R0H305-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-phb-supercapacitors-cylindrical-pack-data-sheet.pdf Description: CAP 3F -10% +30% 5V T/H
Tolerance: -10%, +30%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can, Horizontal
Size / Dimension: 1.280" L x 0.681" W (32.50mm x 17.30mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Lead Spacing: 0.465" (11.80mm)
Termination: PC Pins
ESR (Equivalent Series Resistance): 200mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 70°C
Height - Seated (Max): 0.354" (9.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 3 F
Voltage - Rated: 5 V
auf Bestellung 200 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
PHB-5R0H305-R PHB-5R0H305-R Hersteller : PowerStor / Eaton bus-elx-ds-4402-phb-series-479358.pdf Supercapacitors / Ultracapacitors 3F 5V EDLC PHB SERIES HORZ