Produkte > LEMO > PHG.00.302.CLLD35
PHG.00.302.CLLD35
PHG.00.302.CLLD35 LEMO
unipole_multipole.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN RCPT FMALE 2P GOLD SLDR CUP
Packaging: Bulk
Features: Backshell
Connector Type: Receptacle, Female Sockets
Color: Silver
Current Rating (Amps): 5A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 2
Orientation: G
Shell Size - Insert: 302
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.106" ~ 0.138" (2.70mm ~ 3.50mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Brass
Shell Finish: Chrome
Primary Material: Metal
auf Bestellung 34 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PHG.00.302.CLLD35 LEMO
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PHG.00.302.CLLD35 PHG.00.302.CLLD35 Hersteller : LEMO PHG.00.302.CLLD35.pdf Circular Push Pull Connectors 2P SOLDER SCKT RECPT CABLE COLLET 3.5MM