Produkte > LEMO > PHG.0B.305.CLLD52Z
PHG.0B.305.CLLD52Z
PHG.0B.305.CLLD52Z LEMO
PHG.0B.305.CLLD52Z.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN RCPT FMALE 5P GOLD SLDR CUP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 6.5A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 5
Orientation: G
Shell Size - Insert: 305
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)