Produkte > LEMO > PHG.0B.306.CLLD52Z
PHG.0B.306.CLLD52Z
PHG.0B.306.CLLD52Z LEMO
PHG_0B_306_CLLD52Z-1845568.pdf
Hersteller: LEMO
Circular Push Pull Connectors 6P SOLDER SCKT RECPT CABLE COLLET 5.2MM
auf Bestellung 13 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details PHG.0B.306.CLLD52Z LEMO
Color: Silver
Current Rating (Amps): 2.5A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 6
Orientation: G
Shell Size - Insert: 306
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)