Produkte > LEMO > PHG.2B.312.CYMD62
PHG.2B.312.CYMD62 LEMO
unipole_multipole.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN RCPT FMALE 12POS GOLD CRIMP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 7A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 12
Orientation: G
Shell Size - Insert: 312
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Cable Opening: 0.205" ~ 0.244" (5.20mm ~ 6.20mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Primary Material: Metal
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PHG.2B.312.CYMD62 LEMO
Description: CONN RCPT FMALE 12POS GOLD CRIMP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Silver, Current Rating (Amps): 7A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 12, Orientation: G, Shell Size - Insert: 312, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.205" ~ 0.244" (5.20mm ~ 6.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote PHG.2B.312.CYMD62
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PHG.2B.312.CYMD62 Hersteller : PEI-Genesis unipole_multipole.pdf Description: LBR KeyG 12C CHR 6.2mm D
Packaging: Bulk
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
PHG.2B.312.CYMD62 PHG.2B.312.CYMD62 Hersteller : LEMO PHG_2B_312_CYMD62-1944566.pdf Circular Push Pull Connectors 12P CRIMP SCKT RECPT CABLE COLLET 6.2MM