Produkte > LEMO > PHG.2B.316.CLLD72Z
PHG.2B.316.CLLD72Z LEMO
unipole_multipole.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN RCPT FMALE 16P SOLDER CUP
Packaging: Bulk
Features: Backshell
Connector Type: Receptacle, Female Sockets
Color: Silver
Current Rating (Amps): 6A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 16
Orientation: G
Shell Size - Insert: 316
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.244" ~ 0.283" (6.20mm ~ 7.20mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Shell Material: Brass
Shell Finish: Chrome
Primary Material: Metal
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PHG.2B.316.CLLD72Z LEMO
Description: CONN RCPT FMALE 16P SOLDER CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Silver, Current Rating (Amps): 6A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 16, Orientation: G, Shell Size - Insert: 316, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.244" ~ 0.283" (6.20mm ~ 7.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote PHG.2B.316.CLLD72Z
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PHG.2B.316.CLLD72Z Hersteller : PEI-Genesis unipole_multipole.pdf Description: LBR KeyG 16C CHR 7.2mm D BR