Produkte > LEMO > PHG.3B.316.CYMD92Z
PHG.3B.316.CYMD92Z LEMO
unipole_multipole.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN RCPT FMALE 16POS GOLD CRIMP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 8A
Shell Size - Insert: 316
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Crimp
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.303" ~ 0.362" (7.70mm ~ 9.20mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details PHG.3B.316.CYMD92Z LEMO
Description: CONN RCPT FMALE 16POS GOLD CRIMP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Silver, Current Rating (Amps): 8A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 16, Orientation: G, Shell Size - Insert: 316, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.303" ~ 0.362" (7.70mm ~ 9.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote PHG.3B.316.CYMD92Z
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PHG.3B.316.CYMD92Z Hersteller : PEI-Genesis unipole_multipole.pdf Description: LBR KeyG 16C CHR 9.2mm D BR
Packaging: Bulk
Produkt ist nicht verfügbar
PHG.3B.316.CYMD92Z PHG.3B.316.CYMD92Z Hersteller : LEMO PHG_3B_316_CYMD92Z-1944903.pdf Circular Push Pull Connectors 16P FREE RCPT CRIMP CABLE COLLET 9.2MM