Produkte > NEXPERIA > PHT4NQ10T,135
PHT4NQ10T,135
PHT4NQ10T,135 Nexperia
2923pht4nq10t.pdf
Hersteller: Nexperia
Trans MOSFET N-CH 100V 3.5A 4-Pin(3+Tab) SC-73 T/R
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PHT4NQ10T,135 Nexperia
Description: MOSFET N-CH 100V 3.5A SOT223, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-261-4, TO-261AA, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 3.5A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 250mOhm @ 1.75A, 10V, Power Dissipation (Max): 6.9W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA, Supplier Device Package: SOT-223, Part Status: Obsolete, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 100 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 7.4 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 300 pF @ 25 V.
Weitere Produktangebote PHT4NQ10T,135
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PHT4NQ10T,135 PHT4NQ10T,135 Hersteller : Nexperia PHT4NQ10T-1599846.pdf MOSFET TAPE13 PWR-MOS
auf Bestellung 936 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
PHT4NQ10T,135 PHT4NQ10T,135 Hersteller : Nexperia USA Inc. PHT4NQ10T.pdf Description: MOSFET N-CH 100V 3.5A SOT223
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-261-4, TO-261AA
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 3.5A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 250mOhm @ 1.75A, 10V
Power Dissipation (Max): 6.9W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA
Supplier Device Package: SOT-223
Part Status: Obsolete
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 100 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 7.4 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 300 pF @ 25 V
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: N-Channel
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA
Part Status: Obsolete
Vgs (Max): ±20V