Produkte > NXP USA INC. > PHU11NQ10T,127
PHU11NQ10T,127
PHU11NQ10T,127 NXP USA Inc.
PHU11NQ10T.pdf
Hersteller: NXP USA Inc.
Description: MOSFET N-CH 100V 10.9A IPAK
Packaging: Tube
Package / Case: TO-251-3 Short Leads, IPak, TO-251AA
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 10.9A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 180mOhm @ 9A, 10V
Power Dissipation (Max): 57.7W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA
Supplier Device Package: IPAK
Part Status: Obsolete
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 100 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 14.7 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 360 pF @ 25 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PHU11NQ10T,127 NXP USA Inc.
Description: MOSFET N-CH 100V 10.9A IPAK, Packaging: Tube, Package / Case: TO-251-3 Short Leads, IPak, TO-251AA, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 10.9A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 180mOhm @ 9A, 10V, Power Dissipation (Max): 57.7W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA, Supplier Device Package: IPAK, Part Status: Obsolete, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 100 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 14.7 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 360 pF @ 25 V.