Produkte > POWERSTOR / EATON > PHV-5R4H305-R
PHV-5R4H305-R
PHV-5R4H305-R PowerStor / Eaton
eaton_phv_supercapacitors_cylindrical_pack_data_sh-1608806.pdf
Hersteller: PowerStor / Eaton
Supercapacitors / Ultracapacitors 3F 5.4V EDLC PHV SERIES HORZ
auf Bestellung 96 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details PHV-5R4H305-R PowerStor / Eaton
Description: CAP 3F -10% +30% 5.4V T/H, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +30%, Package / Case: Radial, Can, Horizontal, Size / Dimension: 1.280" L x 0.681" W (32.50mm x 17.30mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 65°C, Lead Spacing: 0.465" (11.80mm), Termination: PC Pins, ESR (Equivalent Series Resistance): 80mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 65°C, Height - Seated (Max): 0.354" (9.00mm), Capacitance: 3 F, Voltage - Rated: 5.4 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PHV-5R4H305-R PHV-5R4H305-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-phv-supercapacitors-cylindrical-pack-data-sheet.pdf Description: CAP 3F -10% +30% 5.4V T/H
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +30%
Package / Case: Radial, Can, Horizontal
Size / Dimension: 1.280" L x 0.681" W (32.50mm x 17.30mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 65°C
Lead Spacing: 0.465" (11.80mm)
Termination: PC Pins
ESR (Equivalent Series Resistance): 80mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 65°C
Height - Seated (Max): 0.354" (9.00mm)
Capacitance: 3 F
Voltage - Rated: 5.4 V