Produkte > POWERSTOR / EATON > PHV-5R4V505-R
PHV-5R4V505-R
PHV-5R4V505-R PowerStor / Eaton
eaton_phv_supercapacitors_cylindrical_pack_data_sh-1608806.pdf
Hersteller: PowerStor / Eaton
Supercapacitors / Ultracapacitors 5F 5.4V EDLC PHV SERIES VERT
auf Bestellung 137 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details PHV-5R4V505-R PowerStor / Eaton
Description: CAP 5F -10% +30% 5.4V T/H, Tolerance: -10%, +30%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.839" L x 0.433" W (21.30mm x 11.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 65°C, Lead Spacing: 0.209" (5.30mm), Termination: PC Pins, ESR (Equivalent Series Resistance): 70mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 65°C, Height - Seated (Max): 1.280" (32.50mm), Capacitance: 5 F, Voltage - Rated: 5.4 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PHV-5R4V505-R PHV-5R4V505-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-phv-supercapacitors-cylindrical-pack-data-sheet.pdf Description: CAP 5F -10% +30% 5.4V T/H
Tolerance: -10%, +30%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.839" L x 0.433" W (21.30mm x 11.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 65°C
Lead Spacing: 0.209" (5.30mm)
Termination: PC Pins
ESR (Equivalent Series Resistance): 70mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 65°C
Height - Seated (Max): 1.280" (32.50mm)
Capacitance: 5 F
Voltage - Rated: 5.4 V