PJ-035-SMT-TR
PJ-035-SMT-TR Same Sky (Formerly CUI Devices)
pj-035-smt-tr.pdf
Hersteller: Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: CONN PWR JACK 1X3.5MM SOLDER
Features: Board Guide
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 24VDC
Connector Type: Jack
Gender: Male
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Number of Positions/Contacts: 3 Conductors, 3 Contacts
Internal Switch(s): Does Not Contain Switch
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Actual Diameter: 0.039" (1.00mm ID), 0.146" (3.70mm OD)
Mating Length/Depth: 0.299" (7.60mm)
Industry Recognized Mating Diameter: 1.00mm ID (0.039"), 3.50mm OD (0.138")
Current Rating (Amps): 2 A
auf Bestellung 55250 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 850
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PJ-035-SMT-TR Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: CONN PWR JACK 1X3.5MM SOLDER, Features: Board Guide, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 24VDC, Connector Type: Jack, Gender: Male, Mounting Type: Surface Mount, Right Angle, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Number of Positions/Contacts: 3 Conductors, 3 Contacts, Internal Switch(s): Does Not Contain Switch, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Actual Diameter: 0.039" (1.00mm ID), 0.146" (3.70mm OD), Mating Length/Depth: 0.299" (7.60mm), Industry Recognized Mating Diameter: 1.00mm ID (0.039"), 3.50mm OD (0.138"), Current Rating (Amps): 2 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PJ-035-SMT-TR PJ-035-SMT-TR Hersteller : CUI DEVICES pj-035-smt-tr.pdf 1.0 x 3.8 mm, 2.0 A, Horizontal, Surface Mount (SMT), Shielded, 3 Conductor, Dc Power Jack Connector
auf Bestellung 1700 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 850
Features: Board Guide
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 24VDC
Connector Type: Jack
Gender: Male
Shielding: Shielded
Termination: Solder
Current Rating (Amps): 2 A
Mindestbestellmenge: 13
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
PJ-035-SMT-TR PJ-035-SMT-TR Hersteller : Same Sky pj_035_smt_tr.pdf DC Power Connectors power jack, 1.0 x 3.7 mm, horizontal, SMT, high current, 0 switches, T&R package