Produkte > SAME SKY > PJ-043-SMT-TR
PJ-043-SMT-TR
PJ-043-SMT-TR Same Sky
pj_043_smt_tr.pdf
Hersteller: Same Sky
DC Power Connectors Power Jacks
auf Bestellung 20917 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PJ-043-SMT-TR Same Sky
Description: CONN PWR JACK 1.1X3MM SOLDER, Features: Board Guide, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 24VDC, Connector Type: Jack, Gender: Male, Mounting Type: Surface Mount, Right Angle, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Number of Positions/Contacts: 2 Conductors, 3 Contacts, Internal Switch(s): Single Switch, Normally Closed, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Actual Diameter: 0.039" (1.00mm ID), 0.126" (3.20mm OD), Mating Length/Depth: 0.315" (8.00mm), Industry Recognized Mating Diameter: 1.10mm ID (0.043"), 3.00mm OD (0.118"), Current Rating (Amps): 2 A.
Weitere Produktangebote PJ-043-SMT-TR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Features: Board Guide
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 24VDC
Connector Type: Jack
Gender: Male
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Number of Positions/Contacts: 2 Conductors, 3 Contacts
Internal Switch(s): Single Switch, Normally Closed
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Actual Diameter: 0.039" (1.00mm ID), 0.126" (3.20mm OD)
Mating Length/Depth: 0.315" (8.00mm)
Industry Recognized Mating Diameter: 1.10mm ID (0.043"), 3.00mm OD (0.118")
Current Rating (Amps): 2 A
Produkt ist nicht verfügbar
Features: Board Guide
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 24VDC
Connector Type: Jack
Gender: Male
Shielding: Shielded
Termination: Solder
Current Rating (Amps): 2 A