Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > PJD16N06A_L2_00001
PJD16N06A_L2_00001
PJD16N06A_L2_00001 Panjit International Inc.
PJD16N06A.pdf
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: 60V N-CHANNEL ENHANCEMENT MODE M
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 4.4A (Ta), 16A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 50mOhm @ 8A, 10V
Power Dissipation (Max): 2W (Ta), 27W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 2.5V @ 250µA
Supplier Device Package: TO-252AA
Part Status: Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 60 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 14 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 815 pF @ 15 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PJD16N06A_L2_00001 Panjit International Inc.
Description: 60V N-CHANNEL ENHANCEMENT MODE M, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 4.4A (Ta), 16A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 50mOhm @ 8A, 10V, Power Dissipation (Max): 2W (Ta), 27W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 2.5V @ 250µA, Supplier Device Package: TO-252AA, Part Status: Active, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 60 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 14 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 815 pF @ 15 V.
Weitere Produktangebote PJD16N06A_L2_00001
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PJD16N06A_L2_00001 PJD16N06A_L2_00001 Hersteller : Panjit International Inc. PJD16N06A.pdf Description: 60V N-CHANNEL ENHANCEMENT MODE M
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: N-Channel
Part Status: Active
Vgs (Max): ±20V
Produkt ist nicht verfügbar
PJD16N06A_L2_00001 PJD16N06A_L2_00001 Hersteller : Panjit PJD16N06A-1867303.pdf MOSFETs 60V N-Channel Enhancement Mode MOSFET