Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > PJD30N15_L2_00001
PJD30N15_L2_00001
PJD30N15_L2_00001 Panjit International Inc.
PJD30N15.pdf
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: 150V N-CHANNEL ENHANCEMENT MODE
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 3.5A (Ta), 25A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 65mOhm @ 5A, 10V
Power Dissipation (Max): 2W (Ta), 102W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 250µA
Supplier Device Package: TO-252AA
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 6V, 10V
Vgs (Max): ±25V
Drain to Source Voltage (Vdss): 150 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 29.5 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1764 pF @ 30 V
auf Bestellung 2966 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PJD30N15_L2_00001 Panjit International Inc.
Description: 150V N-CHANNEL ENHANCEMENT MODE, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 3.5A (Ta), 25A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 65mOhm @ 5A, 10V, Power Dissipation (Max): 2W (Ta), 102W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 250µA, Supplier Device Package: TO-252AA, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 6V, 10V, Vgs (Max): ±25V, Drain to Source Voltage (Vdss): 150 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 29.5 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1764 pF @ 30 V.
Weitere Produktangebote PJD30N15_L2_00001
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PJD30N15_L2_00001 PJD30N15_L2_00001 Hersteller : Panjit International Inc. PJD30N15.pdf Description: 150V N-CHANNEL ENHANCEMENT MODE
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: N-Channel
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 250µA
Vgs (Max): ±25V
Produkt ist nicht verfügbar
PJD30N15_L2_00001 PJD30N15_L2_00001 Hersteller : Panjit PJD30N15-1867625.pdf MOSFETs 150V N-Channel Enhancement Mode MOSFET