Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > PJD50P04-AU_L2_000A1
PJD50P04-AU_L2_000A1
PJD50P04-AU_L2_000A1 Panjit International Inc.
PJD50P04-AU.pdf
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: 40V P-CHANNEL ENHANCEMENT MODE M
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: P-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 9A (Ta), 50A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 12mOhm @ 10A, 10V
Power Dissipation (Max): 2.4W (Ta), 75W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 2.5V @ 250µA
Supplier Device Package: TO-252AA
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 40 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 23 nC @ 4.5 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 2767 pF @ 25 V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 4160 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PJD50P04-AU_L2_000A1 Panjit International Inc.
Description: 40V P-CHANNEL ENHANCEMENT MODE M, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: P-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 9A (Ta), 50A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 12mOhm @ 10A, 10V, Power Dissipation (Max): 2.4W (Ta), 75W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 2.5V @ 250µA, Supplier Device Package: TO-252AA, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 40 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 23 nC @ 4.5 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 2767 pF @ 25 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote PJD50P04-AU_L2_000A1
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PJD50P04-AU_L2_000A1 PJD50P04-AU_L2_000A1 Hersteller : Panjit International Inc. PJD50P04-AU.pdf Description: 40V P-CHANNEL ENHANCEMENT MODE M
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: P-Channel
Vgs (Max): ±20V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
PJD50P04-AU_L2_000A1 PJD50P04-AU_L2_000A1 Hersteller : Panjit PJD50P04_AU-1867599.pdf MOSFETs 40V P-Channel Enhancement Mode MOSFET
Produkt ist nicht verfügbar
PJD50P04-AU-L2-000A1 PJD50P04-AU-L2-000A1 Hersteller : Panjit PJD50P04_AU-1867599.pdf MOSFETs TO252 N CHAN 40V