Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > PJMH060N65FR2_T0_00601
PJMH060N65FR2_T0_00601
PJMH060N65FR2_T0_00601 Panjit International Inc.
PJMH060N65FR2
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: 650V/ 60M / FAST RECOVERY QRR/T
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Supplier Device Package: TO-247AD
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Power Dissipation (Max): 500W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4.7V @ 250µA
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±30V
Drain to Source Voltage (Vdss): 700 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 100.3 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 4614 pF @ 400 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 58.3A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 60mOhm @ 23A, 10V
auf Bestellung 1496 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PJMH060N65FR2_T0_00601 Panjit International Inc.
Description: 650V/ 60M / FAST RECOVERY QRR/T, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Supplier Device Package: TO-247AD, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Power Dissipation (Max): 500W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4.7V @ 250µA, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±30V, Drain to Source Voltage (Vdss): 700 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 100.3 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 4614 pF @ 400 V, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 58.3A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 60mOhm @ 23A, 10V.
Weitere Produktangebote PJMH060N65FR2_T0_00601
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PJMH060N65FR2_T0_00601 PJMH060N65FR2_T0_00601 Hersteller : Panjit EBE77F40555B6F2C4DC8BA20C5575F3858175A125598E072DBB269C0BADA55CA.pdf MOSFETs 650V/ 60m ohms / Fast Recovery Qrr/trr SJ MOSFET
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Transistor: N-MOSFET; unipolar; 650V; 58.3A; TO247AD-3
Type of transistor: N-MOSFET
Polarisation: unipolar
Drain-source voltage: 650V
Drain current: 58.3A
Case: TO247AD-3
Gate-source voltage: 30V