Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > PJSD36CW-AU_R1_000A1
PJSD36CW-AU_R1_000A1
PJSD36CW-AU_R1_000A1 Panjit International Inc.
PJSD05CW-AU_SERIES.pdf
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: TVS DIODE 36VWM 71VC SOD323
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SC-90, SOD-323F
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TJ)
Capacitance @ Frequency: 45pF @ 1MHz (Max)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 3A (8/20µs)
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 36V (Max)
Supplier Device Package: SOD-323
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 40.57V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 71V
Power - Peak Pulse: 350W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 2876 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 36
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PJSD36CW-AU_R1_000A1 Panjit International Inc.
Description: TVS DIODE 36VWM 71VC SOD323, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-90, SOD-323F, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TJ), Capacitance @ Frequency: 45pF @ 1MHz (Max), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 3A (8/20µs), Voltage - Reverse Standoff (Typ): 36V (Max), Supplier Device Package: SOD-323, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 40.57V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 71V, Power - Peak Pulse: 350W, Power Line Protection: No, Part Status: Active, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PJSD36CW-AU_R1_000A1 PJSD36CW-AU_R1_000A1 Hersteller : Panjit E68227E0AD5A859C2F1D37E2CB80A43963C1F4FCB691D5B9AAB2428DCCB722B6.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 36V,ESD Protection,SOD-323,BI
auf Bestellung 9805 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Bidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 350W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Diode: TVS; 40.57V; 3A; 0.35kW; bidirectional; SOD323; Ch: 1
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.35kW
Max. off-state voltage: 36V
Breakdown voltage: 40.57V
Max. forward impulse current: 3A
Semiconductor structure: bidirectional
Case: SOD323
Mounting: SMD
Leakage current: 1µA
Capacitance: 45pF