Produkte > NXP SEMICONDUCTORS > PK30N512VMD100
PK30N512VMD100
PK30N512VMD100 NXP Semiconductors
2k30p144m100sf2.pdf
Hersteller: NXP Semiconductors
MCU 32-bit ARM Cortex M4 RISC 512KB Flash 1.8V/2.5V/3.3V Automotive AEC-Q100 144-Pin MAP-BGA Each
auf Bestellung 32 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 25
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PK30N512VMD100 NXP Semiconductors
Description: IC MCU 32B 512KB FLASH 144MAPBGA, Packaging: Bulk, Package / Case: 144-LBGA, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 100MHz, Program Memory Size: 512KB (512K x 8), RAM Size: 128K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: ARM® Cortex®-M4, Data Converters: A/D 31x16b; D/A 2x12b, Core Size: 32-Bit Single-Core, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.71V ~ 3.6V, Connectivity: CANbus, EBI/EMI, I2C, IrDA, SD, SPI, UART/USART, Peripherals: DMA, I2S, LCD, LVD, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 144-MAPBGA (13x13), Part Status: Active, Number of I/O: 102, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Bulk
Package / Case: 144-LBGA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 100MHz
Program Memory Size: 512KB (512K x 8)
RAM Size: 128K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
Core Processor: ARM® Cortex®-M4
Data Converters: A/D 31x16b; D/A 2x12b
Core Size: 32-Bit Single-Core
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.71V ~ 3.6V