Produkte > POWERSTOR / EATON > PM-10R0H504-1
PM-10R0H504-1 PowerStor / Eaton
Eaton_PM%20Series%20-%20Pack%20Data%20(September%20_08)-1160565.pdf
Hersteller: PowerStor / Eaton
Supercapacitors / Ultracapacitors .5F 10V EDLC PM SERIES HORZ
auf Bestellung 17 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PM-10R0H504-1 PowerStor / Eaton
Description: CAPACITOR 500MF -20% +80% 10V TH, Tolerance: -20%, +80%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.661" L x 0.661" W (16.80mm x 16.80mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 60°C, Lead Spacing: 0.343" (8.70mm), Termination: PC Pins, ESR (Equivalent Series Resistance): 300mOhm @ 1kHz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 60°C, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 500 mF, Voltage - Rated: 10 V.
Weitere Produktangebote PM-10R0H504-1
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PM-10R0H504-1 Hersteller : Eaton - Electronics Division PM-10R0H(504,474)-1_Rev_Sep_2014.pdf Description: CAPACITOR 500MF -20% +80% 10V TH
Tolerance: -20%, +80%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.661" L x 0.661" W (16.80mm x 16.80mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 60°C
Lead Spacing: 0.343" (8.70mm)
Termination: PC Pins
ESR (Equivalent Series Resistance): 300mOhm @ 1kHz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 60°C
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 500 mF
Voltage - Rated: 10 V