Produkte > EATON ELECTRONICS > PM-5R0H105-R
PM-5R0H105-R
PM-5R0H105-R Eaton Electronics
eaton-pm-supercapacitors-cylindrical-pack-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Supercapacitors / Ultracapacitors 1F 5V EDLC PM SERIES HORZ
auf Bestellung 103 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PM-5R0H105-R Eaton Electronics
Description: CAP 1F -20% +80% 5V T/H, Tolerance: -20%, +80%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Horizontal, Size / Dimension: 0.866" L x 0.681" W (22.00mm x 17.30mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 60°C, Lead Spacing: 0.465" (11.80mm), Termination: PC Pins, ESR (Equivalent Series Resistance): 200mOhm, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 60°C, Height - Seated (Max): 0.354" (9.00mm), Capacitance: 1 F, Voltage - Rated: 5 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PM-5R0H105-R PM-5R0H105-R Hersteller : PowerStor / Eaton eaton_pm_supercapacitors_cylindrical_pack_data_she-1608781.pdf Supercapacitors / Ultracapacitors 1F 5V EDLC PM SERIES HORZ
auf Bestellung 120 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
PM-5R0H105-R PM-5R0H105-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-pm-supercapacitors-cylindrical-pack-data-sheet.pdf Description: CAP 1F -20% +80% 5V T/H
Tolerance: -20%, +80%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can, Horizontal
Size / Dimension: 0.866" L x 0.681" W (22.00mm x 17.30mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 60°C
Lead Spacing: 0.465" (11.80mm)
Termination: PC Pins
ESR (Equivalent Series Resistance): 200mOhm
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 60°C
Height - Seated (Max): 0.354" (9.00mm)
Capacitance: 1 F
Voltage - Rated: 5 V