Produkte > POWERSTOR / EATON > PM-5R0H155-R
PM-5R0H155-R
PM-5R0H155-R PowerStor / Eaton
eaton_pm_supercapacitors_cylindrical_pack_data_she-1608781.pdf
Hersteller: PowerStor / Eaton
Supercapacitors / Ultracapacitors 1.5F 5V EDLC PM SERIES HORZ
auf Bestellung 174 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details PM-5R0H155-R PowerStor / Eaton
Description: CAP 1.5F -20% +80% 5V T/H, Tolerance: -20%, +80%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Horizontal, Size / Dimension: 0.906" L x 0.839" W (23.00mm x 21.30mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 60°C, Lead Spacing: 0.209" (5.30mm), Termination: PC Pins, ESR (Equivalent Series Resistance): 100mOhm, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 60°C, Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1.5 F, Voltage - Rated: 5 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PM-5R0H155-R PM-5R0H155-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_pm_supercapacitors_cylindrical_pack_data_she-1608781.pdf Supercapacitors / Ultracapacitors 1.5F 5V EDLC PM SERIES HORZ
auf Bestellung 163 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
PM-5R0H155-R PM-5R0H155-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-pm-supercapacitors-cylindrical-pack-data-sheet.pdf Description: CAP 1.5F -20% +80% 5V T/H
Tolerance: -20%, +80%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can, Horizontal
Size / Dimension: 0.906" L x 0.839" W (23.00mm x 21.30mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 60°C
Lead Spacing: 0.209" (5.30mm)
Termination: PC Pins
ESR (Equivalent Series Resistance): 100mOhm
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 60°C
Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1.5 F
Voltage - Rated: 5 V
auf Bestellung 1576 Stücke:
PM-5R0H155-R PM-5R0H155-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-pm-supercapacitors-cylindrical-pack-data-sheet.pdf Supercapacitors / Ultracapacitors 1.5F 5V EDLC PM SERIES HORZ