Produkte > POWEREX INC. > PM300DV1A120
PM300DV1A120 Powerex Inc.
Hersteller: Powerex Inc.
Description: MOD IPM V1 DUAL 300A 1200V
Packaging: Bulk
Package / Case: Power Module
Mounting Type: Chassis Mount
Type: IGBT
Configuration: 1 Phase Inverter
Voltage - Isolation: 2500Vrms
Part Status: Discontinued at Digi-Key
Current: 300 A
Voltage: 1.2 kV
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PM300DV1A120 Powerex Inc.
Description: MOD IPM V1 DUAL 300A 1200V, Packaging: Bulk, Package / Case: Power Module, Mounting Type: Chassis Mount, Type: IGBT, Configuration: 1 Phase Inverter, Voltage - Isolation: 2500Vrms, Part Status: Discontinued at Digi-Key, Current: 300 A, Voltage: 1.2 kV.