PM35L-048-HHC7
PM35L-048-HHC7 NMB Technologies Corporation
PM35L-048-HHC7.pdf
Hersteller: NMB Technologies Corporation
Description: STEPPER MOTOR PM BIPOLAR 24V
Packaging: Bulk
Features: Round Shaft
Voltage - Rated: 24VDC
Size / Dimension: Round - 1.378" Dia (35.00mm)
Type: Permanent Magnet
Termination Style: Wire Leads
Step Angle: 7.5°
Torque - Holding (oz-in / mNm): 6.94 / 49
Coil Type: Bipolar
Diameter - Shaft: 0.118" (3.00mm)
Mounting Hole Spacing: 1.650" (42.00mm)
Length - Shaft and Bearing: 0.394" (10.00mm)
Current Rating (Amps): 600 mA
Coil Resistance: 5.5 Ohms
Steps per Revolution: 48.0
auf Bestellung 136 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PM35L-048-HHC7 NMB Technologies Corporation
Description: STEPPER MOTOR PM BIPOLAR 24V, Packaging: Bulk, Features: Round Shaft, Voltage - Rated: 24VDC, Size / Dimension: Round - 1.378" Dia (35.00mm), Type: Permanent Magnet, Termination Style: Wire Leads, Step Angle: 7.5°, Torque - Holding (oz-in / mNm): 6.94 / 49, Coil Type: Bipolar, Diameter - Shaft: 0.118" (3.00mm), Mounting Hole Spacing: 1.650" (42.00mm), Length - Shaft and Bearing: 0.394" (10.00mm), Current Rating (Amps): 600 mA, Coil Resistance: 5.5 Ohms, Steps per Revolution: 48.0.
Weitere Produktangebote PM35L-048-HHC7
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PM35L-048-HHC7 PM35L-048-HHC7 Hersteller : MinebeaMitsumi pm35l-048-hhc7.pdf Stepper Motors PM Bipolar Cylindrical 24V 0.6A 15Ohm 7.5° 1Shaft